„Sobota pak bude patřit pivním slavnostem. Na Husově náměstí potrvají od 9 do 22 hodin a představí se na nich třináct menších pivovarů převážně z Berounska: například domácí Berounský medvěd, broumský hit Matuška, všeradický Všerad, zadnotřebaňský Bobr, Vilém z Jinců a další," uvedl za MKC Beroun Tomáš Suchý.

A chybět nebude ni hudba. Na pódiu během dne zahrají například kapely Lucie revival, američtí Simeon Soul Charger, Ponožky pana Semtamťuka, Švejk band a další. Vše doplní stánky s převážně rukodělnými výrobky.

Ale Berounským hradbám bude patřit také nám. Joachima Barranda a spodní část Havlíčkovy ulice.

Živo bude celou sobotu rovněž v divadelním šapitó u kruháku se spodní části Havlíčkovy ulice. „Zde od 12 do 19 hodin budou v rámci Berounských hradeb hrát pohádková představení soubory Hafan Studio, Divadlo Na cestě, Dřevěné divadlo nebo Divadlo Krab," uvedl Tomáš Suchý.
Mezi představeními bude k dispozici malá hudební scéna pro drobná hudební vystoupení a klavírní vystoupení (při zájmu o vystoupení je nutné se na místě zaregistrovat u vedoucího scény). Tatínky a maminky pak obslouží kavárna Šťastná koza a Etno jídelna.

Do třetice na Náměstí Joachima Barranda se bude v sobotu slavit Svátek hudby. „Otevřené pódium bude patřit místním kapelám, představí se ale i rakovničtí Z davu nebo třebíčská kapela Fru Fru Husovo náměstí bude kvůli oslavám v sobotu pro dopravu uzavřeno," přiblížil program Tomáš Suchý.

Řidiči budou moci projíždět z ulice Na Klášteře spodní částí kolem radnice do ulice Česká. Malé dopravní omezení bude také na kruhovém objezdu v Havlíčkově ulici. 

SOBOTNÍ PROGRAM

Husovo náměstí

9:00 Berouňačka
10:30 Švejk band
13:30 The Brownies
15:00 Ponožky p. Semtamťuka
17:00 My3.avi
19:00 Lucie revival
21:00 Simeon Soul Charger

Celý den bude na náměstí přítomno 13 malých pivovarů, soutěže, ochutnávky, jarmark.
Soutěže uvádějí princezny Gábi, Oli a Katka.
Nám. Joachima Barranda

11:00 – 18:00 Open stage: Black Stars, Cluaran, Funka, Školchestr, Těžko Říct Yak, a další
18:30 Z davu
20:00 FruFru

Havlíčkova ulice

11:30 Hafan Studio
13:00 Divadlo Na cestě
14:30 Divadlo Krab
16:00 Dřevěné divadlo
17:00 Hafan Studio