Mezi návštěvníky dne otevřených dveří byla i Olga Portová. „Často sem chodím i do klubu důchodců," uvedla žena, která si včera nenechala ujít výstavu místního výtvarného kroužku.

Měření tlaku 
a cukru v krvi
Den otevřených dveří připravili zástupci berounského penzionu společně s místními organizacemi pro seniory a zdravotně postižené. Každý návštěvník si mohl nechat změřit tlak i cukr v krvi. „Tlak si nechalo změřit už dvanáct lidí," sdělila po necelých dvou hodinách měření berounská zdravotní sestra Růžena Fialová, která do penzionu pro seniory dochází pravidelně každé druhé úterý v měsíci. Vždy od 13.30 do 15.30 si zde mohou nechat změřit tlak všichni, nejen klienti penzionu.

Šestnáct let 
v kronikách
Středeční den otevřených dveří se uskutečnil v rámci celostátního týdne sociálních služeb. Šestnáct let penzionu je zachyceno i v několika kronikách. Nahlédnout do nich mohli lidé ve druhém patře penzionu, kde se podávala i káva a malé občerstvení. K bohatému programu patřily například i ukázky pomůcek pro neslyšící, vystoupení žáků tanečního oboru Základní umělecké školy Václava Talicha i koncert berounského komorního orchestru s houslistou Jiřím Bezděkovským.

Podpora města
Podle ředitelky berounského penzionu pro seniory Miroslavy Kučerové by nebylo možné provoz penzionu zajistit bez podpory města.
Pozvání na akci přijali i zástupci Berouna. Balet i koncert zhlédla starostka Šárka Endrlová a místostarosta Ivan Kůs.
V současné době je v penzionu pro seniory Na Parkáně ubytováno 51 klientů. Rozhodnutí o umístění udělují zástupci Městského úřadu Beroun. Tam také zájemci předávají své žádosti. Proces schvalování je složený z několika částí, a to z důvodu zachování sociálního zařízení.