„V Bárce jsem hrál letos na jaře s Květy. Držel jsem zrovna celodenní jídelní půst a v době, kdy kapela večeřela, vyrazil jsem na nejbližší kopec. Zážitek z okolní krajiny byl velmi intenzívní. Koncert měl fajn atmosféru. Proto tam jedeme i teď zahrát s Biorchestrem," vzpomíná Aleš Pilgr.
Ten jednou jako kluk vyrazil na Berounsko na čundr. „Tahal jsem po české Americe kytaru a učil se na ni hrát. Trempové říkali, zahrej něco mladej. Jenže já uměl asi jen tři písničky od Olympiku. Takže jsem je zdvořile odmítal," dodává muzikant.

Skladatel, textař, zpěvák, bubeník, kytarista a hráč na foukací harmoniku Aleš Pilgr poprvé představil své autorské písně v roce 2005.
O čtyři roky později se k němu připojila Jana, tehdy ještě Koukalová, která dokáže svým jemným hlasem vytvářet protipól Alešově expresivitě.
Po prvním albu Papučka nyní následují Umakartové, nápaditá deska doplněná stejně nápaditou společenskou hrou. K dostání samozřejmě bude i na koncertě. „Z poslední desky zahrajeme v Bárce asi polovinu písniček. Zbytek zatmelíme vykopávkami i žhavými novinkami," slibuje muzikant. Podle něj je hraní dobrá zábava i terapie.

Text: Karel Souček