„Pokud se cítíme opravdu sami, zpestřeme si Štědrý den činností, kterou si předem naplánujeme. Jděme se projít po historických památkách do centra města či navštivme nějaký vánoční program v blízkém kostele,“ radí Hana Carmen Šebková lidem, jak zpestřit vánoční svátky. „Pokud nám síly stačí, snažme se pomoci starým opuštěným lidem v domech seniorů či dětem v dětských domovech. Zavolejme svým známým, přátelům či vzdálené rodině. Popřejme jim krásný sváteční večer a můžeme si například sednout k televizním programům a trochu si polenošit,“ dodává.


Není důvod předhánět se ve shánění drahých darů, na které si musíme vzít úvěr, do kterého nás některé obchodní řetězce vlastně nepřímo chytře nutí.
„Dejme si s radostí nějakou drobnost, dejme si pocit vzájemnosti a štěstí. Pokud jsme se rozhodli pořídit si nějaký spotřebič, sportovní vybavení či oblečení, je lépe počkat na povánoční slevy. Užívejme si radosti z krásných svátků z rodinné pohody a života,“ říká zkušená numeroložka, která upozorňuje, že Vánoce nejsou o drahých dárcích.⋌