Necelou hodinu před koncertem se před hořovickým kulturním domem vytvořila velice klidná fronta těch, kteří přicházeli na koncert. Tuto frontu zapříčinila kontrola potřebných dokumentů či aplikace tečka. Návštěvníci dlouho očekávaného koncertu přijali nařízení bez problémů, a tak koncert, na který dorazilo necelých osm stovek návštěvníků, mohl v půl deváté začít.

Z akce Mamuti na Točníku.
Hrad Točník se proměnil v sídliště pravěké tlupy

Jiří Macháček z pódia poděkoval Vladimíru Kaslovi, berounskému fotografovi, který svým Canonem zachytil spoustu kapel v nedalekém klubu Labe. Jednou z kapel, která neunikla jeho objektivu, byl také MIG – 21, který kdysi v hořovickém klubu vystupoval. A tak obdržel od Vladimíra Kasla knižní publikaci.

Dalším dárkem, který se v Hořovicích na koncertě objevil, bylo cédéčko kapely. To Jiří Macháček vhodil mezi diváky. Na koncertě nechyběly „mexické“ vlny i tradiční dámské kalhotky, které k jedné z písní této kapely patří. Nálada s přibývajícím časem gradovala a návštěvníci si vytleskali dva přídavky.

Na samotný závěr Jiří Macháček poděkoval všem přítomným, že dva roky zakoupené vstupenky nevrátili a věřili, že se koncertu dočkají. Dvouhodinový koncert zakončil sborový zpěv písničky o malotraktoru.