„Přijedou naši i zahraniční mistři. Výstavy kovářských uměleckých děl doplní naučné ukázky kovářských technik a předvádění obouvání koní. Nebudou chybět ani výstavy obrazů, fotografií, soch a loutek patnácti našich předních výtvarníků a umělců," vyjmenoval majitel svinařského zámku a pořadatel tradiční akce Jiří Nosek.

Park plný her
Vernisáž výstavy s názvem Sraz třídy bývalých žáků sochařské školy v Hořicích se koná v sobotu od 15 hodin hodin. Pro děti je připraven zámecký park plný her a soutěží. Nově se v programu objeví i orientační závody robotů. K pohodě pak zahraje skupina Confluence.
Návštěvníci budou moci nahlédnout pod pokličku toho, jak se zámek opravuje a jak se upravil a rozrostl jeho park. Ten se rozšířil o jeden a půl hektaru a lidé mohou chodit po nových mlatových cestách. Dojem posilují nové stromy i bludiště, ve kterém určitě zabloudí děti i jejich rodiče. Změn doznalo i zámecké nádvoří.

Stylový jarmark
Bohatý program spolu se stylovým jarmarkem začíná v sobotu i v neděli vždy od 10 hodin. Dospělí návštěvníci si mohou změřit sílu a aktivně se zapojit do soutěží, jako je hod kovadlinou do dálky nebo hod podkovou na cíl.
Více informací a spojení najdou zájemci na www.svinare.com.