Návštěvníci se také dozvěděli, že výtvarné začátky umělce jsou spojené s hořovickým nádražím, kde jeho rodina žila, kde vyrůstal, kde také začal malovat. Výstava s názvem 100 let Miloslava Troupa trvá až do 28. ledna. Má připomenout Troupovo celoživotní výtvarné dílo, návštěvníky zavede ze zmíněného hořovického nádraží až do Paříže, také do historické Prahy nebo do slunného středomoří. Součástí výstavy je i přehlídka knižních titulů, které Miloslav Troup obrazově doprovázel.

Výstavu společně s dalšími připravil ředitel Městského kulturního centra Hořovice Jiří Šalena. Jak na vernisáži prozradil, na úplném začátku byl nápad Marty Šestákové Vaculíkové. „Seznámila mne s rodinou Miloslava Troupa. S výstavou jeho obrazů jsem samozřejmě rád souhlasil, a to i přesto, že jsem v městském kulturním centru už neměl být," říká Jiří Šalena. Jeho odchod do důchodu se však oddálil a současná expozice tak zapadá do série výstav Galerie Starého zámku, které za poslední roky připravoval. „Jde o magii čísel. Jde o šestnáctou výstavu za tři roky, která se koná v roce 2016," říká ředitel MKC Hořovice Jiří Šalena, který se narodil ve stejný den, jako Miloslav Troup, jen o 34 let později.

Vernisáž hořovické výstavy si nenechali ujít ani členové rodiny Miloslava Troupa. S díly tohoto umělce, který se v roce 1917 narodil v Hořovicích, se lidé v příštím roce setkají v pražském Obecním domě, a to v červnu.

Galerie Starý zámek v Hořovicích je otevřená vždy v úterý, čtvrtek a sobotu od 12 do 18 hodin.