První divadelní festival v Berouně je pokračováním úspěšného Léta naKřivo klátě, a tak se návštěvníci mohou těšit nejen na pořádající Herce 1. generace, ale také na pražské divadelní soubory a na hořovické Divadlo na Vísce. Sobotní program začne již ve 12.30 hodin, kdy se divákům představí pražský divadelní soubor DS Monde, a potrvá až do noci. Návštěvníci zhlédnou celkem pět divadelních představení a další doprovodné aktivity. Festival má však také charitativní záměr. Z každé zakoupené vstupenky poputuje příspěvek na účet veřejné sbírky Jiná káva.

Festival zahájí pražská divadla

„S divadelním souborem DS Monde se známe již asi pět let. Hrají absurdní divadlo, ale i vlastní kusy. Jejich hry jsou nabyté moderním humorem. Je to trochu něco jiného, než děláme my, ale myslím, že se to lidem bude líbit,“ představil první soubor Jiří Filip, herec a režisér z berounských Herců 1. generace.

„Divadelní soubor Bez obav bude překvapením nejen pro diváky, ale i pro mě. Dostali jsme na ně totiž doporučení a poté, co jsme si o nich zjistili ještě několik informací, jsme se domluvili, že na našem festivalu nesmí chybět,“ prozradil Jiří Filip, který režíroval hru Dovolená s rizikem, se kterou se zde představí právě Herci 1. generace.

Dovolená s rizikem měla premiéru již v září a pro veliký ohlas se ji herci rozhodli zopakovat. „Měli jsme období, kdy jsme komedie moc nedělali, ale touto hrou jsme se k nim vrátili. Jedná se o anglosaskou komedii a dle ohlasů to nebyl špatný tah. Spousta diváků nám říkala, že tohle musí vidět dvakrát. Připravili jsme tedy reprízu. Slaňování v županu, obépohlavní šantánový striptýz i poťouchlá skříň jsou připraveny,“ lákal režisér hry.

Diváci zhlédnou také improvizaci

Dalším divadelním souborem, který se představí v berounské sokolovně, je Laurychovo divadlo. „S těmito herci se známe také poměrně dlouho. Jsou to prakticky profesionálové, kteří hrají divadlo improvizace. Lze si to jen těžko představit, ale stojí za tím hodně práce. Věřím, že z jejich představení budou mít diváci opravdový zážitek,“ sdělil Jiří Filip.

Program zakončí Divadlo na Vísce

Bohatý program uzavře ve 20.15 hodin hořovické Divadlo na Vísce, které zahraje Tanec na konci léta v úpravě a režii Slávky Hozové. Herci nejen hrají, ale také tančí, zpívají a hrají na hudební nástroje. „Tuto hru jsem viděl a lidé se mají na co těšit. Tanec na konci léta Slávka Hozová skvěle zrežírovala a diváky čeká také irský tanec nebo projekce,“ doplnil Jiří Filip.

Herci 1. generace nebudou na festivalu chybět.