Mohl byste nějak zhodnotit akci, pane místostarosto?
Bohužel dnes nepřišlo tolik lidí, kolik jsme doufali. Na ostatní akce chodí většinou mnohem víc lidí, ale samozřejmě to není nijak tragické. Svůj podíl na tom má určitě počasí, které nám dnes úplně nepřálo. Takže je tu sice málo lidí, ale jsou nadšení.

Jak probíhal výběr kapel?
V rámci Králodvorského léta se zaměřujeme vždy na jeden určitý žánr, který vybereme a podle něho hledáme kapely. Každoročně pořádáme country festival, rockový festival a minifestival, u kterého vybíráme právě žánr. Když to tak vezmu, tak folk tady na zámku zazněl naposledy před dvěma lety. Co se týče výběru dnešních kapel, tak jsme chtěli, aby tady zazněla jedna známější kapela ve svém stylu, což je Honza Brož & Devítka, a potom jsme také dali prostor místní kapele, což byla kapela z Hýskova Slunovrat.

Jak dlouho pořádáte koncerty na tomhle místě?
Myslím si, že to bude už něco kolem šesti let, co jsme museli přesunout koncertní stan z nádvoří zámku. Tam se kdysi, když byl ještě zámek v soukromém vlastnictví, pořádaly koncerty a kulturní akce, ale pak jsme měli s majitelem neshody a nastalo období, kdy tu kultura vůbec nebyla. Dnes už je zámek města a akce pořádáme co 14 dní. Jen od začátku léta je to už 5. akce.

Jaké akce Králův Dvůr čekají v budoucnu?
Nejblíž nás čeká 4. srpna Rockovej Královák, což už je tradiční akce, potom chystáme Modrý Královák, kde vystoupí mimo jiné Petra Černocká, a hned den na to pořádáme městské slavnosti. Začátkem září ještě děláme Horalské hry, což je de facto verze klasický skotských her. Stejně tak se snažíme, aby lidé měli kam jít, i když se na zámku žádná akce nekoná, a proto v těchto pauzách máme promítání letního kina na fotbalovém stadionu zdarma, které si lidi velice oblíbili.