Prvním promítaným snímkem byla Zraněná srdce. Film pojednávající o nelehkých osudech lidí zasažených válkou, lidech, kteří stáli na opačných stranách barikády a teď žijí spolu, zanechal v přítomných nesmazatelnou stopu.

„Film Zlomená srdce se mi líbil a věřím, že i ostatním divákům. Nadchla mě atmosféra, která při zahájení Febiofestu a promítání úvodního filmu v kině vládla. Je vidět, že Beroun je kulturní město a jeho obyvatelé kulturou žijí,“ sdělila starostka Berouna Soňa Chaloupková.

Obdobně na film reagovala i paní Hana: „Přiznám se, že válečná dramata nevyhledávám. Šla jsem nakonec s kamarádkou a neměla jsem velká očekávání. O to víc mě snímek Zraněná srdce překvapil. A určitě to tak zapůsobilo i na ostatní. Plné kino totiž sedělo bez hnutí až do titulků a vstřebávalo vše, co se na plátně odehrávalo. Tento film mohu jen doporučit.“

Projekce pokračovala i v dalších dnech. Ve čtvrtek 4. dubna se na plátno berounského kina promítaly snímky: Free Solo, Zrodila se Astrid a Ostrým nožem. V pátek 5. dubna: Mia a bílý lev, Mirai, dívka z budoucnosti. Film Brankář pak filmový festival v Berouně definitivně zakončil.