O podrobnostech jsme si povídali shlavním organizátorem Martinem Kuteničem zagentury Mayapur sound systém, která festival pořádá společně sKulturním domem Dobříš.

Pokolikáté se festival koná a proč právě vDobříši?

Jedná se o první ročník a Dobříš jsme si vybrali proto, že jsme ztohoto města. A navíc, moc kulturních akcí vyloženě pro mladé se přes léto na Dobříši poslední dobou nekoná.

Komu je festival určen?

Festival je zaměřený na reggae muziku, ale také chce podpořit projekty místních muzikantů. Určen je především mladým lidem v rozmezí tak od osmnácti do čtyřiceti let, mezi kterými bude asi největší zastoupení, ale samozřejmě je zde prostor třeba i pro mladé rodiče s dětmi.

Jaký bude program?

Páteční program vyplní DJ Z-Aires, divadelní představení „Nos kalhoty tiše“ českého mima Antonína Novotného a koncert známé pražské reggae kapely Švihadlo. Vsobotu pak bude červenožlutý stan od 12 do 21 hodin ve znamení free reggae, ragga, breakbeat a ragga jungle party, představí se tradiční japonské bojové umění společnosti Tomoe a večer pak zahraje legendární dobříšská skupina Džahanna.

Podle jakých kritérií jste vybírali účinkující?

Hlavním kritériem výběru je kvalita a taky samozřejmě rozumná cena, protože tento festiválek děláme bez finančnípodpory sponzorů či města. Jinak akce se koná v cirkusovém stanu, do kterého se vejdou až čtyři stovky lidí, takže se bude hrát i v nepříznivém počasí. Hudební produkce končí vždy o půlnoci.

Jak se vám líbí prostory parku?

S prostorem zámeckého parku jsme maximálně spokojeni. Vlastně, ukažte mi na Dobříši krásnější místo. Myslím, že tu není.

Chcete vytvořit zfestivalu tradici?

Samozřejmě bychom rádi pokračovali, ale vše záleží na chování účastníků a taky na přístupu města. Přeci jenom, když člověk dělá kulturu venku poblíž domů a bytů, vždycky se najde někdo, komu to bude vadit. Tomu se nedá zabránit.