Milovníci tohoto stylu se v sobotu 4. srpna mohou vypravit na mníšecký zámek, na jehož nádvoří se od 18 hodin koná třetí ročník mezinárodního festivalu flamenca.

„Celý program je rozdělen do dvou bloků. Českou a slovenskou část reprezentuje především Petr Vít a skupina Flamequitos z Bratislavy. Španělský blok představí sevillská taneční škola Juana Polvila a jeho česká partnerka La Chiri neboli Jana Haluková v programu Colores de Amor – Podoby lásky,“ uvádí ředitel festivalu Petr Digrin.

Letos se koná festival již potřetí a během let se dramaturgie trochu pozměnila. V prvním ročníku pořadatelé představili českou a slovenskou scénu. V druhém přidali zástupce dalších středoevropských států a letos je program rozdělen na ryze českou a ryze španělskou scénu.

„Zájem o přehlídku každým rokem roste. Minulý rok byl festival v den pořádání vyprodaný, nyní již necelý týden před konáním prodáváme poslední vstupenky. Letos je to zřejmě naposled, co se celý festival uskuteční na nádvoří zámku. Budeme ho asi muset rozdělit a část scény přestěhovat do zámeckého parku, kde je i větší kapacita,“ plánuje Petr Digrin.

V Mníšku pod Brdy nebude chybět ani zajímavý doprovodný program. Letos úplně poprvé festival doplňují taneční a kytarové workshopy, které začínají již v pátek 3. srpna. Další doprovodnou aktivitou je výstava fotografií Petra Kadlece s tématikou tanec a Flamenco. V průběhu festivalu se pak bude konat ochutnávka výborných španělských vín.

A proč zrovna flamenco? „Toto spojení vzniklo spíše shodou okolností. Je to velmi zajímavý hudební styl, spojující tanec, zpěv a hru, a v České republice žádný podobný festival nebyl,“ uzavírá Petr Digrin, který se svými spolupracovníky připravuje festival vždy již od podzimu předchozího roku a nejtěžší je podle jeho slov sehnat na akci peníze.