Již desátý ročník výstavy prací celostátní soutěže v amatérském vázání a aranžování rostlin se konal v prostorách hořovické radnice. Na letošní rok pořadatelé vypsali téma Flora – Člověk – Fantazie a díla, která se tu sešla, byla opravdu povedená. Celkově se zúčastnilo sedmnáct soutěžících, kteří se museli přizpůsobit přísným pravidlům.

Všechny účastnice, z nichž nejmladší bylo sedmnáct a nejstarší šedesát čtyři let, měly pouze tři hodiny na zhotovení soutěžních aranžmá, která následovně hodnotila tříčlenná porota. Každé aranžmá se skládalo ze tří částí, které musely být umístěny ve vymezeném prostoru a měly co nejlépe vystihovat zadané téma.

Soutěž v aranžování květin si všechny účastnice velmi pochvalovaly a jedním z důvodů byly hodnotné ceny. Hlavním lákadlem byl letos zahraniční zájezd, ale především jde prý o skvělou zábavu v kolektivu lidí, které spojuje stejná vášeň.

Celou akci si nemohla vynachválit i Vlastimila Kušková z Březové, která celkově skončila na pátém místě. „Já jsem zde již počtvrté a moc mě to baví,
a to především díky skvělé partě lidí, kteří se zde sejdou. Samozřejmě velký dík patří organizátorům soutěže. Pro každou z nás je to samozřejmě také inspirace k další tvorbě,“ sdělila účastnice soutěže.

Celkovou vítězkou se stala Alena Tůmová, která získala maximální počet devadesáti bodů.