Příjemné letní počasí přilákalo na zdické náměstí stovky návštěvníků z blízkého i širokého okolí. Ti nesledovali pouze pěveckou produkci, ale také vystoupení místního kroužku taekwonda nebo šermířské skupiny Duellanti. Představili se Kladenské heligonky, country - bluegrassová skupina Kupa či domácí rockeři Sam-ou-hell. 

Publikum bylo nejvíc zvědavé na Ivana Hlase, revivalovou skupinu Olympic a především na Petra Kotvalda, velkou individualitu české popmusic nejen 80. a 90. let minulého století, ale i současnosti. 

Zpěvák, jemuž v červenci na hrbu přibude neuvěřitelný šestý křížek, se představil ve velmi dobré formě, kterou dokázal vygradovat a strhnout tak zprvu trochu netečné obecenstvo. Během hodinového vystoupení zazpíval své hity, ale také komornější písně, které však k němu rovněž patří. Ve Zdicích mohli návštěvníci Městských slavností slyšet skladu Jde za svou láskou, která vypráví o jedinečném vztahu otců a jejich dcer.

Kotvaldovi padne jako ulitá, vždyť na pódium s ním pravidelně vystupuje jako vokalistka jeho již dospělá dcera Viktorie. Nechyběla ani ve Zdicích, kde se v roli jedné z tanečnic představila zpěvákova manželka Hanka, rovněž základní stavební kamen týmu rodáka ze Žatce. I pro ni měl na jevišti osobitý umělec písničkové vyznání v podobě skladby Rosalyn. 

Petr Kotvald ve středočeském městečku vystoupil se svou doprovodnou kapelou Trik, jež je složená z o generaci mladších muzikantů, kteří se rekrutují ze skupiny Atmosphere. 

Během vystoupení populární interpert písní Milujem se čím dál víc, Gejzír, Je v tahu, Mumuland a dalších naznačil, že se do Zdic brzy  vrátí, v jednání je totiž vánoční koncert.

Zároveň také prozradil, že na podzim se jeho příznivci mohou těšit na nové album. "Mělo by být vydané u příležitosti mého jubilea a také u příležitosti velkého koncertu, který se bude konat v září v pražském Kongresovém centru," řekl vždy dobře naladěný Kotvald.