Celkem dvacet sedm hvězd, ale také hvězdiček přijalo v loňském roce pozvání do Berouna, aby společně pomohly skutečně dobré věci. Galavečer hvězd v režii Michala Šůry a Honzy Semlbauera přispěl dětem z berounskému azylovému domu Berounka téměř sto tisíci korunami. Oba mladí organizátoři pevně doufají, že letošní, již druhý dobročinný večer, by mohl Berounce vynést ještě více prostředků než loni.

„Společně s Honzou jsme se zúčastnili mnoha dobročinných akcí a napadlo nás, že v Berouně podobný způsob pomoci zcela chybí,“ mluví Michal Šůra o nápadu zorganizovat první Galavečer hvězd pro dobrou věc, který se letos dočká svého pokračování.

Zábavným večerem provázela moderátorská dvojice Lucie Koňaříková a Petr Lesák. Mezi vystupujícími se ukázaly hvězdy českého showbyznysu jako Filip Jankovič se svou taneční show, Ali Amiri a Klára Zaňková upoutali svým romanticky laděným duetem. Na poslední chvíli dorazil i Vlastík Korec, který se vsadil s Petrem Zvěřinou o to, kdo bude zpívat. Prohrál, a proto se vyprodaný sál mohl těšit z jeho improvizovaného vystoupení.

Letošní ročník ale navíc slibuje mnoho tajných novinek. „Předem nechceme nic prozrazovat, ale pro všechny máme přichystané překvapení,“ říká Honza Semblbauer. „Možná přijde i kouzelník,“ připojuje se také Michal Šůra, který ale také nic víc neprozradil.

První ročník galavečera pomohl opuštěným maminkám s dětmi částkou převyšující 92 tisíc korun. „Peníze z druhého ročníku poputují na provoz a na výbavu dětského koutku a pokud se podaří zajistit více finančních prostředků, tak i k dovybavení jednotlivých pokojů,“ vysvětluje Honza Semlbauer.

Oba organizátoři věnovali přípravě pestrého programu večera, který se uskuteční na konci září, celý půlrok. Osobně se totiž snaží oslovit všechny sponzory a partnery, ale i samotné hvězdy. To vše bez nároku na jakoukolik odměnu. Celý výtěžek totiž poputuje na konto berounského azylového domu. „Zajistit vše potřebné je skutečně časově náročné. A dovolená? Co to slovo vlastně znamená?“ vtipkuje Michal Šůra.