Tu tvoří ženská část divadla Cirkus Žebřík a její repertoár tvoří výhradně vlastní písně nezařaditelného žánru na pomezí městských odrhovaček, kramářských písní a folku. Společnost jí bude dělat dvojice The Sebučedos.

„V pivovaru budeme hrát poprvé, ale věříme, že ne naposledy. Tento prostor známe, je moc hezký a v pivovaru je vůbec příjemně,“ shodla se čtveřice Jana Samková, Míša Hadušovská, Káča Molčíková a Káča Trojanová, muzikantky, které ovládají heligonku, akordeon, saxofon, kytary, housle nebo piáno.

Herky existují zhruba dva roky a kromě vlastních autorských skladeb hrají písně z her divadelního souboru Cirkus Žebřík. Mimo jiné Kramářské písně aneb Opravdové noviny města Berouna, které jsou inspirovány pověstmi spjatými s Berounem. Nyní se kapela chystá natočit první CD, které je po každém koncertě fanoušky vyžadováno.

Dvojici The Sebučedos slyšela Herka Káča Molčíková na festivalu Letní Letná. „Nejprve jsme je přizvali ke spolupráci na vánočním kabaretu divadla Cirkus Žebřík, kde celým večerem hudebně provázeli naše výstupy. Jedno společné hudební číslo, které vzniklo pro vánoční kabaret, bude k vidění i v pivovaru,“ slíbil herec a produkční divadla Cirkus Žebřík Miloš Samek.

Jejich nezvyklá hudba se Herkám líbí. „The Sebučedos hrají na klarinet a akordeon takzvané "punkrodické" ska úpravy známých písniček. Nejdříve možná překvapí, ale následně rozpohybují celé tělo k tanci,“ naznačila Herka Jana Samková, která má, stejně jako její spoluhráčky, k pivu velice kladný vztah a na Medvěda se moc těší.

KAREL SOUČEK