Festival Street connection, který se konal včera na berounském zimním stadionu, přilákal davy milovníků hip hopu. Ten, kdo si tuto jedinečnou událost nenechal ujít, si rozhodně přišel na své. Na akci totiž vystoupily takové hvězdy jako K.A.S.T.A., Brad Strut, Rytmus & Kontrafakt, Nironic či H16. Skvělou porci hudby navíc doplnily soutěže ve freestylu a breakdancu o 20 tisíc korun a řada dalších doprovodných akcí.

„Chtěli jsme ukázat, že se dobrá párty může udělat také v menším městě a nejen v Praze, a to se nám myslím podařilo,“ řekl Patrik Semlbauer, který festival spolu s Janem Liškou zorganizoval. Začátek byl ve 14 hodin, kdy zimní stadion navštívili hlavně teenageři mladší osmnácti let, kteří dostali barevně odlišené pásky kvůli konzumaci alkoholu.

„Přišly jsme sem, protože máme rády tenhle druh hudby. Doteď tady žádná taková akce nebyla, takže jsme se ani nerozhodovaly jestli jít. Byla to jasná volba,“ prozradily šestnáctileté Monika Pošmurná a Eliška Smržová. S tím souhlasí i Honza z Hudlic.

„V Berouně se jinak nic moc neděje a tohle je první pořádná akce, která se tu koná,“ řekl osmnáctiletý Honza.

Na festival ale nepřišli pouze obyvatelé Berouna a okolí, ale i nadšenci z Prahy a jiných měst republiky. „Na tuto akci jsem přijel až z Prahy a nejvíc se těším na zahraniční hip hopové interprety. Bude to super pařba,“ těšil se dvaadvacetiletý Michal.

Zimní stadion čeká v sobotu 30. června další porce skvělé hudby v podobě druhého festivalu nazvaného Rock Fest Na Staďáku, který slibuje pořádný nářez. Lidé se tak mohou těšit například na Metallica Revival, Kabát Revival, U2 Revival a Pins and Needles. Vrcholem festivalu bude vystoupení skupiny Olympic. Festival začne opět ve 14 hodin a kdo přinese lístek ze včerejší akce, dostane slevu.

Rock Fest - 30. 6.

14 – 15 h Love Gansters
15 – 16 h The Slots
16 – 17 h Pins nad Needles
17 – 18 h U2 Revival
18 – 19 h Kabát Revival
19 – 20 h Pepa Pavlíček & Band
20 – 21 h Metallica Revival
21 – 22 h No Heroes
22 – 23 h Olympic