Koncertoval s kapelami Matadors a Blue Effect, hrál a hraje s Jaroslavem Hutkou, Pavolem Hammelem nebo Dagmar Andrtovou-Voňkovou. V sobotu 7. listopadu od 21 hodin vystoupí 
po letech v hořovickém Klubu Labe s obnoveným Blue Effectem.

„Radim Hladík oprášil repertoár své nezapomenutelné kapely z dob rozkvětu české bigbeatové scény a spolu 
s mladými muzikanty vrátil tuhle nádhernou muziku zpět na pódia. Pražská premiéra obnoveného Blue Effectu se konala 15. dubna 2004. Od té doby čile koncertují a poslechnout si je chodí nejen pamětníci, ale především mladé publikum,“ uvádějí pořadatelé koncertu.

Blue Effect vznikl v roce 1968 a vydal alba Meditace, Nová syntéza 1 a 2, Svitanie nebo Svět hledačů. Současnou sestavu kromě Hladíka tvoří muzikanti Jan Křížek, Vojtěch Říha a Václav Zima. 
S o generaci mladšími hudebníky se mu hraje výborně. „Umějí totiž hrát a mají energie na rozdávání, což se o některých z nás již říci nedá. Vybral jsem si v první řadě inteligentní lidi, takže žádné problémy nemáme. Snad to tak vydrží,“ doufá Hladík.

Návštěvníci sobotního koncertu se mohou těšit 
na velkou dávku improvizace. „Improvizace je náš oblíbený hudební prostor. Kromě sóla ve Slunečním hrobu improvizuji všechno a vždy, takže si dovolujeme i kolektivní improvizaci. Vymýšlíme si všichni a právě na to se těšíme,“ připomíná Radim Hladík.

autor: Karel Souček