Jako vždy ples zahájilo předtančení. Nejprve přítomní návštěvníci zhlédli ukázky standardních tanců, aby poté taneční plocha mohla patřit mažoretkám z hořovického Domečku. Nejprve mladší a poté starší děvčata.

Ples byl jako pokaždé velice plný doprovodného programu, kde okolo jednadvacáté hodiny začalo slavnostní předání ocenění Osobnost města Hořovice. Letos ocenění přebrala z rukou starosty města Jiřího Peřiny bývalá primářka zdejší nemocnice Marta Martínková, která k ocenění přebrala a také z rukou ředitele MKC Hořovice Přemysla Landy květinu.

Po celý večer hrála skupina Handa Banda, kterou si návštěvníci velice oblíbili a opětovně vyžádali. Účastníci 5. hořovického městského plesu se jako každý rok těšili nejen na velice bohatou tombolu, nýbrž také na losování pěti cen.

Poté se představila taneční skupina Carmen a hodinu před půlnocí dorazil hlavní host večera zpěvák Pavel Vítek. Hned při jeho úvodní písni Mám rád vůni své kůže se taneční parket zaplnil, jelikož na jeho písničky rád tančí snad každý. Ples se přehoupl po vystoupení 'karlštejnské star' přes půlnoc a závěr přišel se druhou hodinou ranní.