Mezi nejmladší hráče patřila i Renata Pospíšilová, která přijela do Hořovic už počtvrté. Divákům zahrála se svým o několik let starším bratrem Josefem. V tomto případě nehrál věk žádnou roli. Sourozenci získali od diváků nejvíce hlasů. „Na harmoniku hraji od pěti let," uvedla devítiletá Renátka ze Šťáhlav a prozradila, že mezi její nejoblíbenější skladby patří Dragouni. Její dvanáctiletý bráška Josef Pospíšil začal hrát na akordeon v sedmi letech. „Moje nejoblíbenější je Ta slepička kropenatá," prozradil Josef. Vystoupení sourozenců mělo velký úspěch. Diváci jejich přednes ocenili velkým potleskem. Tak jako i v případě dalších účinkujících. Na akci se představili i hosté, například Kladenská heligónka Stanislava Waise.

Sobotní přehlídka byla nesoutěžní. Pouze obecenstvo svým hlasováním určilo nejlepšího heligónkáře. Součástí akce byla tradičně i výstava heligónek a akordeonů a jejich bezplatný servis pro účinkující.

Tradiční roli na sobotní slavnosti měl akordeon. Hořovičtí tradiční akci navíc zpestřili vyhlášením Osobnosti Hořovic. Pro letošní rok tuto cenu převzal Zdeněk Samec, který stál v minulosti několik let v čele města. Mezi jeho zásluhy patří i uchování historie Hořovic. Více k Osobnosti Hořovic přineseme v příštích vydáních Berounského deníku.

Hlasování diváků

1. místo sourozenci Renáta a Josef Pospíšilovi
2. místo Isabella Zbořilová a Václav Zbraněk
3. místo František Zeman