„Turnaje se zúčastnilo celkem šedesát čtyři hráčů z více než třiceti oddílů z celé České republiky," upřesnil za pořadatele akce Jiří Kadeřábek. Jak dále uvedl, hrálo se švýcarským systémem sedmnácti kol a hlavním zhodčím byl mezinárodní rozhodčí Tadeusz Agacinski z Polska.

Letošní ročník bleskového turnaje jednotlivců se konal v neděli 2. září a byl současně vyhlášený jako krajský přebor. Akci připravil místní šachový klub a město Hostomice.
Vítězem se stal mezinárodní mistr Pavel Jirovský ze Sokola Kolín, před mistrem FIDE Jiřím Gregorem z TJ Neratovice a Pavlem Postupou z Šachového klubu JOLY Lysá nad Labem.

Další pořadí: 4. mistr FIDE Jan Šuráň, 5. Tadeáš Baláček, 6. Jindřich Novák, 7. František Hostička, 8. Daniel Hadžala.
Nejstarším účastníkem byl čtyřiaosmdesátiletý Vlastimil Bouček, který obsadil v silné konkurenci pěkné 20. místo.