A těch bylo na jednotlivých nádvořích a v různých zákoutích hradu opravdu hodně. Především děti, pro které byla akce určená, byly z mláďat hospodářských zvířat doslova nadšené.

„Mně se líbí malá prasátka. Jsou moc srandovní, ale hodně smrdí,“ svěřoval se nám se svými dojmy pětiletý Ládík Matouš a zacpával si přitom u ohrádky s prasátky nos.

K vidění tu ale byla i další zvířata. Například kozy, králíci, morčata, slepice nebo krocani, kachňátka či housátka.

O doprovodný program se postaral i sokolník se svou show, nechyběla pohádka a děvčata a kluci se mohli povozit i na koních.

Zvířata na hradě pořádalo sdružení Nudle a na Točníku se tato akce konala již popáté. „Rozhodli jsme se, že seznámíme děti se zvířaty. Ony samozřejmě hodně zvířat znají, ale my jsme chtěli, aby si mohly prohlédnout živá zvířata, která byla normálně vidět u hospodářských stavení. A protože máme jaro, tak je hrad plný mláďátek,“ uvedla jedna z organizátorek akce Hana Zemánková.

Hrad zvířat mohly v průběhu minulého týdne navštívit základní a mateřské školy, o víkendu pak hrad patřil veřejnosti. A organizátoři mohou být s počtem návštěvníků spokojeni.

Pokud jste návštěvu Točníku nestihli, třeba se vypravíte na další akci. Od 4. června zde totiž začíná další akce určená především dětem, která je pojmenovaná Pohádkový hrad. O víkendu patří hrad veřejnosti, všední dny pak školám.