Zámek Hořovice se akce účastní pravidelně. V roce 2010, kdy se konal nultý a zároveň testovací ročník, byl dokonce zvolen hostitelem hlavního programu. Na třech scénách se tehdy vystřídaly desítky umělců, zámek navštívilo kolem 700 návštěvníků.


Hradozámecká noc se v Hořovicích nese každoročně v podobě, kterou si vlastně vyžádali sami návštěvníci. 


„Spousta lidí si touží zámek projít vlastním tempem, aniž by byli omezeni dobou prohlídky nebo výkladem průvodce. Každý návštěvník obdrží krátký text o historii zámku a o jednotlivých místnostech a po celé trase jsou jim k dispozici naši průvodci s odpovědí na každou otázku. Každý si ale může prohlížet jen to, co ho zajímá, aniž by musel poslouchat to, co ho nebaví,“ upřesnila za zámek Hořovice pracovnice vztahů k veřejnosti Kateřina Bařtipánová.


Kouzlo Hradozámecké noci tkví v tom, že se koná ve večerních a nočních hodinách. Lidé jsou zvědaví, jak to na zámcích a hradech vypadá, když se setmí.
„Prohlídková trasa osvětlená nádhernými lustry vypadá tak nějak romanticky a pohádkově, někdy i tajemně. A to návštěvníky láká. Hlavně díky atmosféře navštíví každoročně během akce zámek přes 200 lidí,“ dodává Kateřina Bařtipánová.


Letos bude možné si hořovický zámek projít vlastním tempem v sobotu 26. srpna od 19 do 23 hodin za jednotné vstupné 100 korun.


Hradozámecká noc se koná i na hradech Točník a Karlštejn, kde na návštěvníky čeká od 19.30 do 2 hodin v noci kromě samostatných prohlídek i vystoupení tanečnic s fakírem, šermířů, ohňostroj na počet 700. výročí narození Karla IV. či promítání filmu Noc na Karlštejně. Vstupné činí 170 a 110 korun.