Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jakub Albrecht: Z festivalu by se mohla stát hezká tradice

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Na zahájení hudebního festivalu Hořovické kulturní léto nechyběla kapela HORband z místní základní umělecké školy. Po vystoupení v areálu Starého zámku odpověděl Berounskému deníku na pár otázek ředitel školy Jakub Albrecht.

15.6.2017 AKTUALIZOVÁNO 15.6.2017
SDÍLEJ:

Na zahájení festivalu nechyběla ani kapela HORband složená z žáků Základní umělecké školy Josefa Slavíka v Hořovicích. Foto: Informační centrum HořoviceFoto: Deník / Hašek Petr

Jak jste si společně s dětmi zahájení premiérového ročníku festivalu užili?
Byla to nádherná akce a vydařený start cyklu koncertů. V areálu Starého zámku, kde vzniká jakési centrum místní kultury, panuje úžasná atmosféra. Strašně rádi jsme si tam zahráli. Hrát pro diváky na venkovním pódiu pro nás byl velký zážitek. Většinou totiž vystupujeme v kulturních domech.

Festival musíte jako ředitel základní umělecké školy uvítat…
Mohla by se z něj stát na Hořovicku hezká tradice. Třeba v Berouně pořádají festivaly na náměstí, my na to v Hořovicích nemám vytvořené podmínky. Na náměstí je silná doprava, tudíž není na pořádání podobných akcí vhodné. Vizi pořádání v areálu Starého zámku proto vítám, pro naše děti je to moc dobře.

Jak moc je odlišné vystupovat v uzavřeném sále a na pódiu venku?
S koncertem venku se pojí jiná práce s mikrofonem, odlišné je ozvučení a ve venkovních prostorách je hlavně zcela jiná akustika. V sále třeba nejsou tolik slyšet krásné, ale slabší klarinety, venku se dají ozvučit pomocí mikrofonů. Zvuková stránka byla co se týče organizace zvládnutá dobře.


Zahajovací program zahrnoval i vystoupení orchestru ODDechovka složeného z žáků berounské základní umělecké školy. Odnesli si z něj něco vaši žáci?
Poslechnout si vrstevníky, kteří chodí do stejné instituce, ale jinam, je velká zkušenost. Je vidět zejména práce učitelů. Důležitý je v tomto směru i počet žáků a pochopitelně možnosti školy. Pokud jsme menší škola, tak máme menší možnosti a musíme volit repertoár a obsazení, na jaké máme. Na větší orchestr u nás nemáme možnosti. Je to znát, ODDechovka z Berouna předvedla opravdu kvalitní projev. Pro naše děti šlo i o motivaci, aby se zlepšovaly.

Autor: Petr Hašek

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Rezerva Králova Dvora se dočkala bodů

Ilustrační foto

Hausner: Tak vyrovnanou přestřelku nepamatuji

Na bronzový stupínek už vyskočil Stašov

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Okresní přebor fotbalistů nabírá na dramatičnosti.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

V berounské nemocnici skončilo sochařské sympozium

Beroun – Park berounské nemocnice se v sobotu stal dějištěm slavnostního zakončení druhého sochařského sympozia, které se zde konalo během letních měsíců za účasti dvanácti sochařů. Sympozium se konalo za účasti akademických sochařů Roberta Bučka, Veroniky Durové, Petra Fidricha, Kurta Gebauera, Žandy Gebauera, Jean-Paula Chablaise, Davida Janoucha, Josefíny Jonášové, Juraje Plieštika a Marie Šeborové.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení