Špičková česká houslistka Gabriela Demeterová vystoupila v sobotu večer v Rytířském sále hradu Karlštejn. Na cembalo hrál Vojtěch Spurný. Umělci poskytli milovníkům vážné hudby více jak hodinový zážitek.„Jsem moc ráda, že Vojtěch Spurný přijal mé pozvání a že přistoupil na myšlenku podpořit město Karlštejn. Celý výtěžek z koncertu půjde na opravu hradu,“ uvedla houslistka Gabriela Demeterová, která zařadila hrad Karlštejn do svého benefičního projektu na podporu památek celé republiky.

Nezapomenutelný zážitek

Houslistka nebyla v sobotu na Karlštejně poprvé. „Vystupuji zde sice podruhé ve svém životě, ale na hrad chodím ráda už od dětství. Naposledy jsem zde byla jako návštěvník v minulém roce, a to s přáteli z Anglie, kteří byli naprosto unesení. Prošli jsme si všechny okruhy hradu, byl to neskutečný zážitek,“ sdělila umělkyně.

Houslistka ocenila atmosféru

Návštěvníci sobotního koncertu vážné hudby si vyslechli například skladby J. S. Bacha, G. F. Händela nebo H. I. F. Bibera.
Koncertní vystoupení v Rytířském sále hradu Karlštejn si užila i sama umělkyně. „Hrát zde je nesmírně inspirativní,“ prozradila Gabriela Demeterová.
Barokně laděné vystoupení nebylo v žádném případě jen vážné. Umělci přiblížili návštěvníkům koncertu, jak se lidé bavili v minulých stoletích hudbou. V době, kdy neznali televizi, rádio ani internet.

Celý rozhovor s hudebníky Gabrielou Demeterovou a Vojtěchem Spurným najdou čtenáři v příštích vydáních Berounského deníku.