Za mimořádný jevištní výkon dostala nominaci Karolína Gudasová. Před sobotním udílením cen jsme Karolíně položili několik otázek.

V oboru muzikál, opereta nebo jiný hudebně-dramatický žánr jste na Cenu Thálie 2015 nominována za mimořádný jevištní výkon v roli Wendly Bergmanové v muzikálu Probuzení jara. Co pro vás tato nominace znamená?

Nominace pro mne znamená moc. Je to pro mě znamení, že jdu správným směrem, ale myslím, že právě kvůli nominaci nesmím usnout na vavřínech a musím na sobě pracovat víc a víc.

Byla jste nominací překvapená?

Doufala jsem, že nominace jednou přijde, ale že to bude už letos, tomu jsem vážně nevěřila! Myslela jsem si, že třeba za 10 let si mě někdo všimne. Takže jsem byla opravdu neuvěřitelně překvapená.

Jak se těšíte na sobotu, na vyhlášení letošního roku Ceny Thálie? Prozradíte našim čtenářům, s kým se do Národního divadla vypravíte?

Těším se moc. Nikdy jsem na Tháliích nebyla, takže je to moje premiéra se vším všudy. Na galavečer jdu s rodiči a můj doprovod je režisér inscenace Probuzení Jara Roman Meluzín. A jako další podporu tam budu mít kamaráda a choreografa Lukáše Vilta a moje dvě kamarádky. Je to pro mne velká událost, tak jsem ráda, že tam budu mít ty nejbližší.

Vaše nominace přišla za ztvárnění Wendly. Popište nám tuto roli. Co pro vás znamená? Co vás spojuje?

Wendla je náročná dramatická postava, je to mladá holka, která objevuje svět, sexualitu, zažívá svou první lásku, zklamání, problémy dospívání. Opravdu je o čem hrát, není to povrchní naivka, i když je mladá a nezkušená. Myslím si, že celý muzikál Probuzení Jara je pro diváky velmi lákavý, ať už jde o netradiční ztvárnění scénografie, nádhernou hudbu či skvělý mladý kolektiv herců. To, že jsem získala nominaci právě za tuto moji první hlavní roli, pro mne znamená opravdu moc a jsem velmi šťastná. Myslím, že mě a Wendlu spojuje pouze dychtivost po poznání, energie v životě, touha a vášeň.

Kde vás vaši fanoušci mohou vidět? Stále jste na cestách do Plzně, konkrétně do Divadla J.K.Tyla?

Pořád cestuji mezi divadly 
v Praze, v Plzni a od nové sezóny budu působit i na Nové scéně v Bratislavě. V Praze hraji v Semaforu, na Broadwayi v Mýdlovém princi, v Hybernii v muzikálu Sibyla. V Plzni jsem 
v představeních- Kočky, Hello Dolly, Děj se co děj a Probuzení Jara.

Rýsují se další role?

Ano, právě teď jsme v Plzni začali zkoušet Bonnie a Clyde, kde hraji Bonnie. Česká premiéra je naplánována na 7.května. Mohu i prozradit, že budu hrát postavu Markétky
v muzikálu Mefisto, který se od listopadu bude uvádět v divadle Hybernia.

Máte čas i na rozvíjejí své kariéry zpěvačky? Chystáte nějaký nový videoklip?

Zatím všechno stíhám,i když času je stále méně. Právě teď připravuji své nové skladby, pracuji i s jinými skladateli, textaři, takže uvidíme, jak to všechno dopadne.

Naposledy jsme se spolu bavily o Vánocích. Asi je nám souzené setkání o svátcích. Nyní se blíží Velikonoce. Máte ve vašem nabitém programu čas na něco tak obyčejného a tradičního, jako je zdobení vajec?

Letos výjimečně mám, protože jsem si vzala týden volno. Hned ráno po Thaliích odlítám za bráchou do USA, takže budu s bráchovou snoubenkou péct mazanec, beránka a možná i barvit vajíčka. A také jsem slíbila, že českým klukům přivezu pomlázky. Tradice je potřeba dodržovat.

Koneckonců letos je přestupný rok, chystáte se někoho vyšlehat?

U nás se nikdy na přestupný rok nehrálo, takže určitě od bráchy pěkně dostanu.