A hlavní oslavy se konají právě v měsíci květnu. Světoznámý orchestr Bohemian Symphony Orchestra Prague i jeden z nejlepších českých režisérů současnosti Jan Hřebejk se zúčastní květnových oslav.

První den oslav je naplánován na 27. května, kdy se od 18 hodin koná Slavnostní večer v kině. Na programu bude uvedení klasické němé grotesky s živým klavírním doprovodem. Další dokument přiblíží Beroun tak, jak se v minulosti představil na filmovém plátně. Půjde o jakýsi sestřih filmových sekvencí natáčených v berounských exteriérech.

Následovat bude projekce oblíbeného filmu Pupendo za účasti jeho tvůrců, účast přislíbil i režisér snímku Jan Hřebejk. Vstupné na slavnost, na které nebude chybět ani občerstvení či výstava artefaktů, je 100 korun.

Druhý den oslav bude pokračovat 31. května koncertem pod širým nebem, na kterém se od 16 hodin představí Bohemian Symphony Orchestra Prague. Orchestr do berounského letního kina zamíří jen několik týdnů poté, co se vrátil ze společného evropského turné s Alicem Cooperem. Pokud se na něj vydáte ve filmovém kostýmu, obdržíte malý dárek.