Jak uvedli zástupci města, v Labi se rozjíždí rekonstrukce podlah. „K jejímu poškození došlo při loňském krupobití. Kroupy se nahromadily ve snížených místech budovy a do objektu následně zatekla voda," popisují květnovou událost Hořovičtí. Hlavní opravy v Labi začnou v únoru, nyní se vše připravuje. Půjde o kompletní výměnu podlahy v hlavním sále klubu, kdy původní parkety nahradí litá podlaha.

Po celou dobu rekonstrukce se v Labi nebudou samozřejmě pořádat žádné kulturní akce. Ty si mohou lidé v současné době užívat ve Společenském domě. Rozjíždí se zde plesová sezóna, kromě maturitních plesů se zde uskuteční i ten městský, a to v sobotu 18. února. Akci zpestří skupina Gurmána Band, Hořovické mažoretky i taneční skupina Carmen. Společenský dům nabídne program i dětem. V neděli 12. února zde od 15 hodin chlapci a děvčata zhlédnou pohádku s názvem Jak hloupá Káča k rozumu přišla. Nabídne ji Loutkářský soubor Malá scéna Městského kulturního centra Hořovice.

S uzavřením Labe souvisí změna konání příštího veřejného jednání hořovických zastupitelů. Uskuteční se v náhradních prostorách, a to v pondělí 20. února od 16 hodin v zasedací místnosti Domova Na Výsluní.

Rekonstrukci v Labi podpoří dotace Středočeského kraje v rámci náhrad škod po krupobití. K těm došlo nejen v Labi, ale například také na budově radnice nebo v budově střediska volného času Domeček Hořovice. „Díky dotaci kraje opravíme římsy i a další architektonické prvky budovy radnice," vyjmenoval místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík. Hořovičtí se rozhodli, že do oprav radnice zahrnou i další části poškozené fasády, k akci se tak připojují i svými finančními prostředky. Za peníze od pojišťovny se už podařilo odstranit například škody ve středisku volného času Domeček Hořovice.

Kam za kulturou?
Společenský dům Hořovice

Sobota 18. února od 20 hodin
Městský ples

Neděle 12. února od 15 hodin
Loutková pohádka Jak hloupá Káča k rozumu přišla