Na návštěvníky čekala zajímavá podívaná. Koně se předvedli v netradičních vystoupeních. Předvedli tanec, dámy představily exhibici v dámském sedle a na koňském hřbetě se také povozili nejmladší návštěvníci hradu. Nechyběla ani šermířská vystoupení, a dobová krčma. „Jsme trochu zklamaní návštěvností. Počasí nebylo moc příznivé, přišlo několik set lidí,“ postěžoval si organizátor akce Václav Staněk.

Konina se na hradě Točník konala již počtvrté a ačkoli tentokrát nebyli organizátoři s počtem prodaných vstupenek spokojení, určitě se prý na hrad Točník zase za rok vrátí. „Pokud se s hradem Točník dohodneme, rozhodně uspořádáme další ročník. Každý rok si zakládáme na tom, aby na hradě nebylo moc stánků, které by odváděly pozornost od samotných vystoupení. A těch bylo letos skutečně velké množství a každý si vybral to své,“ dodal Václav Staněk.

Pro nejmladší návštěvníky byly připraveny i zajímavé soutěže. „Mně se nejvíc líbilo, jak jsme bojovali s tátou dřevěným mečem. Byla to velká legrace, vyhrála jsem, dokonce jsme ho sekla přes ruku,“ smála se šestiletá Adélka.

Program pokračuje ještě v neděli. Pokud to již nestihnete, budete si muset počkat na příští prázsdniny, až organizátoři připraví další ročník Koniny.