Na pódiu se představí například Support Lesbiens, Wohnout, Divokej Bill a řada dalších českých kapel a muzikantů. Mezi stálice festivalu patří Richard Krajčo a jeho kapely Kryštof. Právě jemu jsem položili několik otázek:

Na festivalu Hrady.CZ vystupujete pravidelně, co je pro vás na festivalu tak atraktivní?
Ano, je fakt, že si nás pořadatelé festivalu zvou velmi často. Pro nás je to příjemné hned ze dvou důvodů. Ten první je, že se jedná o velmi příjemný putovní festival, který nás baví, a ten druhý je, že pravděpodobně pro pořadatele znamenáme určitou jistotu, která přitáhne návštěvníky, což je také fajn (smích).

Co mohou čekat vaši fanoušci na Točníku?
Střídáme denní akustické sety s klasickým rockovým nářezem. Na Točníku hrajeme v sobotu v osm hodin večer, takže tam to bude zase ten náš klasický nářez.

Máte nějaký oblíbený hrad v rámci festivalu?
To je těžké takto říct, vlastně je mám rád všechny. Hrady pro mě mají atmosféru, kterou jinde nenajdete, a navíc obdivuji ty stavby jako takové. Minulý rok jsme se těšili na nové hrady, které přibyly na Moravě, kam se festival v loňském roce rozšířil. Na Točník jezdíme vždycky moc rádi.

Co byste vzkázal návštěvníkům festivalu, kteří se letos na festival chystají poprvé?
Ať přijedou na hudební festival téměř rodinného typu, kde si člověk připadá, že zažívá něco velkého. Ve spojení s hradním prostředím je to ideální tip na výlet pro celou rodinu.