Adventní koncert okoření slovo Stefana Wojdyla  
Hořovice - Adventní koncert Komorního pěveckého souboru Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice se svými solisty se představí v pátek 22. prosince v obci Lhotka u Hostomic. Koncert, na jehož programu je Missa in C Žarošická a české a světové adventní anonymy, bude provázet duchovní slovo Stefana Wojdyla. Po koncertě, který začne v 16 hodin, se bude rozdávat betlémské světlo.

V kostele zazpívá duchovní písně Kubr  
Broumy - Vánoční koncert lze navštívit také v obci Broumy. Zde se uskuteční v úterý 26. prosince. Na koncertě posluchačům zazpívá Smíšený pěvecký sbor Kubr. Koncert se koná od patnácti hodin v kostele sv. Jana Křtitele na Velízu, a to pod vedením sbormistra Jindřicha Marka. V kostele zaznějí vánoční duchovní písně a rovněž koledy. Kubr je amatérský komorní smíšený pěvecký sbor se členy převážně z Kublova a Broum. Od jmen obou obcí je odvozen název sboru. V repertoáru má řadu církevních, populárních i lidových písní.

Vánoční trhy v Berouně oživily náměstí  
Beroun - Až do zlaté neděle se na Husově náměstí v Berouně konají tradiční vánoční trhy. Návštěvníci Berouna je najdou v horní části náměstí. Dřevěné stánky nabízejí vánoční zboží a občerstvení s teplými nápoji. Lidé si zde mohou u dřevěných stolečků vypít tradiční vánoční svařák, grog či si dát něco dobrého k jídlu. Okolí stánků zdobí čtyři vánoční stromky. Každý z nich je pro jednu ze čtyř berounských základních škol. Součástí trhů jsou kulturní vystoupení a vyřezávaný betlém s více než desítkou postav v takřka životní velikosti. Ten lidé najdou pod vánočním stromem v dolní části Huso-va náměstí. V sobotu 15. prosince ve 14 hodin vystoupí na Husově náměstí smíšený pěvecký sbor Slavoš a ve středu 19. prosince. pak od 10 hodin budou mezi stánky vyhrávat staropražské kuplety muzikanti z kapely Třehusk.