„V této sumě jsou zahrnuty všechny společenské akce, které město v rámci kulturního léta pořádá. A to i městské slavnosti se závěrečným ohňostrojem,“ poznamenal místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Problémem je návštěvnost

Přestože se představitelé města snažili zajistit pestrý program, ze kterého by mohla vybírat široká vrstva obyvatel, návštěvnost akcí není příliš uspokojivá. „Máme stejné problémy jako ostatní pořadatelé kulturních akcí v berounském regionu. Potýkáme se také s problémem jejich návštěvnosti. Různých zábavných společenských akcí přibývá, a to má velký vliv na počet návštěvníků jednotlivých akcí. Stačí, když uvedu například nedávný hiphopový či rockový festival v Berouně. Ty byly v počtu platících návštěvníků propadák,“ informoval Petr Vychodil.

Podle jeho vyjádření přišlo v rámci kulturního léta zatím nejvíce lidí na večer s Miroslavem Donutilem. „S další větší návštěvností počítáme u koncertu skupiny Ready Kirken, která na zámku vystoupí 24. srpna a u městských slavností,“ vysvětlil místostarosta. Jak dále uvedl, město při pořádání kulturního léta na zámku ale s určitou finanční ztrátou počítá. „Peníze, které město do zajištění kulturních akcí vloží, se nám nikdy nevrátí. To, co získáme ze vstupného, je jen nepatrná část peněz, které do akcí investujeme. S tím ale každoročně počítáme. Jsme rádi, že můžeme občanům města nabídnout něco z kultury,“ upozornil místostarosta.

Už třetím rokem mohou v rámci kulturního léta obyvatelé Králova Dvora navštívit dostihy v Chuchli. Před třemi lety totiž zastupitelé města souhlasili s tím, že Králův Dvůr bude pořádat vlastní dostih. „Byl to jeden z návrhů, jak naše město zviditelnit za hranicemi regionu. Myslím si, že se nám to dostihem podařilo. Letos pořádáme už jeho třetí ročník. Stejně jako při těch uplynulých město vypraví pro zájemce do Chuchle autobus,“ vysvětlil místostarosta.

Součástí letošních městských slavností v Králově Dvoře bude i oslava 100. výročí otevření místní radnice. „Městské slavnosti, jejichž hlavním hostem bude skupina Olympic, se uskuteční 8. září a odpoledne den předtím bude na radnici den otevřených dveří. Všichni lidé, kteří budou mít zájem, si tak budou moci v klidu prohlédnout její prostory. Budou se moci podívat, kde sedí starosta i místostarosta a navštívit obřadní síň. V případě potřeby odpovíme lidem i na jejich otázky,“ vysvětlil Petr Vychodil.

Co léto přinese:

  • 10. srpna Koncert skupin Post it + The switch +Egotrip
  • 24. srpna koncert skupiny Ready Kirken + Erion
  • 26. srpna Dostih Králova Dvora
  • 8. září Městská slavnost s ohňostrojem a skupinou Olympic