Jedná se o festival dobrého jídla a pití, na kterém se budou veřejnosti prezentovat amatérští i profesionální kuchaři, cukráři, pekaři, farmáři, soukromé pivovary, vinaři a další. „Návštěvníky čeká den plný úžasných vůní, chutí, ale i barev. Každý si může donést vlastní hrnek na kávu či sklenku na víno a také deku na trávu, ať si první zámecký food fest pořádně užijí,“ říká organizátorka akce Anna Krauz. ¨

Naplno se program kulturního léta rozjede v červnu. Hned na začátku měsíce se uskuteční tradiční průvod vévody Štěpána II. Bavorského. „Pak následuje dětský den, Suché máje v Popovicích a uskuteční se druhý ročník Hard and Heavy Castle, který měl v loňském roce velmi dobrou odezvu. Na každý víkend je naplánovaná nějaká kulturní akce,“ konstatoval místostarosta Králova Dvora Josef Antoniv.

Koncem června se v areálu zámku navíc ještě uskuteční oslava 110. výročí Sboru dobrovolných hasičů Králův Dvůr a červnový program uzavře Zámecký minifestival s Františkem Nedvědem.

„O letních prázdninách plánujeme letní kino na fotbalovém stadionu. V letošním roce bychom měli promítat tři filmy. A máme v programu i Staré pecky s Oldou Burdou. Srpen začne tradičně festivalem Rockový Královák. Letos se uskuteční už jeho sedmý ročník. Jako hlavního hosta festivalu máme potvrzenou punkovou kapelu Znouzectnost, místní kapelu Black Hill a další,“ prozradil Josef Antoniv.

V srpnu se v areálu králodvorského zámku uskuteční koncert skupiny Oceán a Depeche Mode Revival a předposlední srpnový víkend přijdou na řadu Městské slavnosti, na kterých vystoupí Michal Hrůza. Stejně jako v uplynulých letech je uzavře tradiční ohňostroj.

Na podzim bude kulturní program pokračovat dalším ročníkem Horalských her, pivními slavnostmi a Zámeckým svatomartinským koštem a dalšími akcemi.