„Není větší romantiky, než pod noční oblohou sledovat hvězdy stříbrného plátna. Zážitek ze snímku zhlédnutého pod širým nebem má v sobě rozměr, který nikde jinde nenajdete. Na diváky navíc v letošním roce čeká několik novinek. Lidé, kteří zavítají do letního kina určitě ocení větší obraz, který si letos budou moci vychutnat díky zapůjčenému digitálnímu projektoru, který promítne i film v sedmdesátimilimetrovém formátu,“ uvedl manažer provozu Městského kina Beroun Jan Beznoska.

Před samotným zahájením letošního provozu byly v letním kině provedeny některé opravy. Zrekonstruována byla například střecha nad projekční plochou, což ocení hlavně diváci při horším počasí. Projekční plocha byla navíc nově vymalovaná. To zkvalitnilo samotné promítání filmu.

Ilustrační foto
Máslo zdražilo a stalo se luxusním zbožím

Také v letošním roce je do Letního kina Beroun umožněn vstup jen z jeho horní části. Zde si návštěvníci zakoupí i vstupenku.

„V letním kině jsem byl minulý týden s přítelkyní. Je to fajn, že ho v Berouně máme. V pátek se chystáme na film Dunkirk. Večer má být teplo, ale vezmeme si sebou raději deku,“ poznamenal Ivan Pilát.

Vstupenky nejsou k dispozici přes internet ani městské informační centrum. Nicméně kino disponuje kapacitou 900 míst, takže se diváci nemusí bát, že by bylo vyprodáno.

Hořovický zámek se Hradozámecké noci účastní pravidelně od testovacího ročníku v roce 2010.
Hradozámecká noc umožní neobvyklé prohlídky

Letošní program letního kina má pestré složení. „Každý rok se snažíme uspokojit diváky napříč celým spektrem. Proto jim letos nabídneme kasové trháky jako třeba Já Padouch 3 nebo Spider-Man: Homecoming, ale i na takzvané artové snímky, jako například Oklamaný nebo Dvojitý milenec,“ dodal Jan Beznoska.