Zahráli ji nejen herci divadla Studna, ale i samotné děti. „I hercům se moc líbí, když s nám děti například zpívají," uvedla za divadelní soubor Studna Alena Kašparová. Hned nato herci vtáhli malé diváky do pohádky. Navíc chtěli rodičům předvést, že při hře s dětmi se fantazii meze nekladou. „Rodiče nemusí kupovat drahé loutky, mohou je doma vyrobit například z lahví, které ozdobí látkou. Záleží hlavně na tom, jestli s dětmi chtějí být a zda si sourozenci chtějí spolu hrát," prohlásila herečka Alena Kašparová. Herci divadla Studna nehráli na Berounsku poprvé. Lidé je mohli spatřit například na berounském Husově náměstí a před osmnácti lety přivedli na hrad Točník středověká tržiště.

Sobotní masopust na Černém vršku si nenechaly ujít desítky lidí. Nechyběly pestré masky dospělých i dětí. Hned na začátku akce předala starostka Berouna Šárka Endrlová klíč od Černého vršku králi masopustu.

Pořadatelé jsou přesvědčeni, že účast rok od roku narůstá. Oblíbenost masopust na Černém vršku potvrdila i jedna z jeho obyvatelek. „I když se osazenstvo Černého vršku mění, přeci jen ten základ zůstává, všichni se dobře známe. Máme mezi sebou vztahy podobné těm sousedským na vesnici. Díky tomu, že jsme vzdáleni od centra, má náš masopust vesnický řád," prohlásila obyvatelka Černého vršku Květoslava Šebestová a nabídla sousedům výborné domácí koláče.

Na konci berounského masopustního putování proběhlo vyhlášení nejkrásnějších masek a předávání cen. Sobotní masopust provázely i písničky skupiny Těžká pára.

Berounem prošly maškary už před dvěma týdny, děj akce se odehrával hlavně na Husově náměstí.