Zadní Třebaň/ V berounském regionu se v únoru uskuteční 20. ročník poberounského masopustu. Podle jeho organizátorů se jedná o největší a nejvyhlášenější oslavu masopustu v poberounském kraji, ale i jeho okolí. Akce má letitou tradici nejen v Zadní Třebani, ale sjíždějí se na ní i obyvatelé okolních obcí .


„Letos, protože jde o jubilejní ročník, jej chceme ozvláštnit setkáním co největšího počtu Masopustů ze široka i daleka. Vyzýváme tedy Masopusty z Hudlic, Osova, Otročíněvsi, Svinař, Berouna, Srbska, prostě odkudkoliv, kde se slaví či slavil masopust, aby v sobotu 21. února k nám přidali, vyzvali své zástupce a v 11.00 hodin dorazili do Zadní Třebaně,“ vysvětlil za organizátory akce Miloslav Frýdl.


Poberounský masopust patří v současné době k nejdelším v novodobé tradici. Jeho pořadatelé ho proto chtějí ozvláštnit setkáním co největšího počtu Masopustů a pokusit se při něm o zápis do knihy rekordů. „ Naší snahou je, shromáždit na jednom místě, co nejvíce postav masopustů. Bude-li o setkání zájem, pokusíme se o oficiální zápis do české knihy rekordů. Myslím si, že o podobný rekord se zatím nikdo jiný v naší republice a možná ani ve světe ještě nepokusil,“ poznamenal Miloslav Frýdl.


Součástí tradiční poberounské masopustní akce je také soutěž o nejoriginálnější maškaru, nejoriginálnější masopustní vozidlo a nejchutnější koblihu. Na návštěvníky zadnotřebaňské akce čeká bohatá tombola, kolo štěstí a spousta zajímavých společenských zážitků. „Na masopust do Zadní Třebaně jezdím velmi ráda. Je tam při vždy velká pohoda,“ těší se i na ten letošní Jana Miková.