Diváky překvapil nejen svým vystoupením ale i tím, že na pódium přizval jednu z divaček. Představení se tak stalo napínavým nejen pro ni, ale i pro všechny přihlížející.

Třehusk, Notičky, Klíček a Proměny

Kejklíř nebyl zdaleka jediným, kdo zpestřil program šestadvacátého ročníku Pobeborounského masopustu v Zadní Třebani. Na improvizovaném jevišti v podobě valníku se představila i staropražská kapela Třehusk, dětská lidová muzika Notičky, dětský folklorní soubor Klíček nebo taneční skupina Proměny.

Na jarmarku si mohli návštěvníci pochutnat na zabíjačce i sladkostech. Ze stánků vonělo pečené maso, ale i koláče, preclíky, perníky a k dostání bylo i víno a medovina.
Diváci s nadšením sledovali i tradiční masopustní frašku v podání řevnických ochotníků. Nechybělo ani pochování Masopusta a ocenění krále masopustu.
„Našim dětem se na akci tak líbí, že zatím odmítají odjet domů. Naštěstí nám do Prahy jedou i další vlaky," prohlásila jedna z návštěvnic Kateřina Novotná, která přijela do Zadní Třebaně s celou rodinou.

Průvod maškar

Součástí akce bylo i vyhlášení Gurmánského festivalu Karlštejnska. Pak už se průvod maškar s kapelou Třehusk vydal do ulic Zadní Třebaně. Všichni ochutnali dobroty, které pro ně místní hospodyně a hospodáři připravili. Sobotní část Poberounského masopustu v Zadní Třebani ukončilo sousedské posezení. Na neděli byl naplánovaný dětský karneval.

První novodobá oslava masopustu se v Zadní Třebani konala v roce 1990. Velkolepý rej maškar se zde koná vždy poslední sobotu v masopustu, ta letošní připadla právě na 14. únor.