V loňském roce se festival přesunul z Málkova do Řevnic a organizátoři si tuto změnu pochvalují. „Řevnice jsou větší město, turisticky známé a daleko lépe dopravně dostupné. Městské kulturní středisko nám vychází vstříc a pomáhá s propagací. Příjemný areál Lesního divadla je mezi lidmi dobře znám, hostují zde divadla a každoročně se tu pořádá Porta. A neposlední výhodou je určitě stinné prostředí lesního amfiteátru. To jsme ocenili zejména loni, kdy panovala vedra 36 stupňů," uvedl jeden z pořadatelů Pavel Růžička.

V programu opět vystoupí stálice všech ročníků Slapdash a Mordors Gang. Dále se návštěvníci mohou těšit na rockabilly v klasickém podání od Twisted Rod, rock'n'roll od Vicky Parker nebo mladé party z Jihlavy 13 Steps to Hell. Dirty country ve stylu Boba Wayna předvede The Moonshine Howlers a zahrají také dvě německé kapely The Tin Cans a The Railbones.

Z doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na ukázky stylových dobových tanců dua Boogie-Woogie & Shag či závěrečný akustický jam přítomných muzikantů, odvážnější budou moci využít služeb profesionálního kadeřníka Fuzzyho, chybět nebudou stánky se stylovým oblečením a doplňky a samozřejmě občerstvení. Celým dnem bude provázet DJ Gargoil.

„S loňským ročníkem jsme byli spokojeni a podle ohlasů snad i návštěvníci. Přijelo přes 400 lidí, což je pro nás úspěch a festival si pomalu buduje dobré jméno. K tomu určitě přispívá i pohodová atmosféra. Rockabilly je specifický žánr, a tak 90 procent lidí je takzvaně naladěno na stejnou notu. O klidné a bezpečné atmosféře vypovídá určitě také počet dětí a hlavně skutečnost, že se je tam rodiče nebojí vzít," zdůraznil Pavel Růžička.

Text: KAREL SOUČEK