Vojto, loňský rok byl pro vaši kapelu dost náročný, jaký je ten letošní?

Ten je nejtěžší v mém hudebním životě. Mám problémy s ramenem, které jsem si způsobil při hokeji. Nedokáži kvůli tomu hrát na kytaru déle než necelou hodinu a půl. Poté ruku necítím a nejsem schopen hrát. Musel jsem kvůli tomu zrušit několik vystoupení a vlastně je ruším i teď. Letos jsme kvůli těm mým problémům s ramenem odehráli všeho všudy čtyři koncerty. Dělám jen věci, kde mohu hrát na kytaru jen po dobu, než mi ruka přestane fungovat. Plánoval jsem také, že letos vydáme desku, to se mi ale asi nepodaří splnit. Čeká mě nevyhnutelná operace ramene.

Kdy na ni půjdete? Máte za pár dnů hrát na Berounských hradbách.

Už jsem na ni měl být koncem března, ale odsunul jsem ji. Jeden doktor mi říká, že si ji musím nechat udělat co nejdříve. Druhý ale zase tvrdí, že si tři čtvrtě roku nezahraji na kytaru a rok budu rehabilitovat. Sedm týdnů budu mít ruku v sádře. Vzhledem k tomu, že mi je už tolik, co mi je, tak si každý dovede představit, co pro mne taková spousta času bez hry na kytaru znamená. Doktorovi proto říkám, že musí udělat vše proto, abych mohl po těch sedmi týdnech už hrát.

Zpívat můžete a v kapele by vás mohl někdo na kytaru zastoupit. Nebo ne?

To právě ne. Nejsem sice žádný světoborný kytarista, ale někoho takového jako jsem já, zatím nemáme ani o něm nevíme.

"Všem říkám na rovinu, co si myslím o nich i o tom, co dělají. A jiný nebudu. Hodně mi to komplikuje život, ale já se s tím poperu. Kandidaturu si rozmýšlím."

Když máte takové zdravotní problémy s ramenem, budete na Berounských hradbách hrát? A co Letorosty?

Na Berounských hradbách hrát budeme. Letorosty ale nejsou jisté. Protože v červnu, týden po Berounských hradbách, jdu na tu operaci.

Když tak málo vystupujete, věnovali jste se něčemu jinému?

Udělili jsme nový klip. Na Berounských hradbách chceme začít ještě s jedním. Jedná se o takovou pomalou věc. Do nebe ne. A to bude asi v letošním roce vše, co bude se mnou možné.

A co nějaké nové CD?

To máme připravené. Bude se jmenovat Cvokhaus. Všechno uvízlo na financích. Firma, která mi je měla poskytnout, se dožadovala protislužby, a tu já nebyl schopen splnit. Nebudu se točit jako korouhvička. Tak jsme se nedohodli. Máme připravený i obal, ale kdy vyjde, nyní nevím. Stále ale doufám, že ještě letos.

Vojto, prý jste byl požádán, abyste kandidoval do vysoké politiky. Je to pravda?

Ano, je. Jedna z menších stran mě oslovila, abych za ni kandidoval do poslanecké sněmovny. Víte ale jaký jsem. Všem říkám na rovinu, co si myslím o nich i o tom, co dělají. A jiný nebudu. Hodně mi to komplikuje život, ale já se s tím poperu. Kandidaturu si rozmýšlím.