Každoročně se akce zaměřuje na jedno téma či historické období a ani letošní ročník nebyl výjimkou. A protože si letos připomínáme sto let od začátku I. světové války, bylo o tématu rozhodnuto.

„Děti musí plnit různé soutěže vztahující se k tomuto období, a to jak v samotném muzeu, tak v Geoparku Barrandien a jedno stanoviště jsme umístili i na Plzeňskou bránu," uvedl zaměstnanec muzea Patrik Pařízek.

A tak děti například u flašinetáře poznávaly písničky z období začátku 20. století, ale také hledaly granáty nebo si třeba braly míru na vojenskou uniformu.

Rodiče si mezitím mohli prohlédnout výstavu Tak nám zabili Ferdinanda… a Ženy a děti ve válce. Obě výstavy můžete v muzeu vidět i následující týdny.

A co se návštěvníkům při muzejní noci nejvíc líbilo? Děti byly nadšené hlavně z vojáků a jejich. „Pokaždé zůstaly ležet na zemi prázdné nábojnice a ty jsme si mohli sesbírat. Mám taky jednu," chlubil se Honzík Vácha.

Také si malí návštěvníci rozšířili znalosti z historie. „Zaujaly mě uniformy. Dozvěděli jsme, že vojáci na čepicích měli zkratku FJ jako František Josef a pak K jako Karel I, a to že byl náš poslední král. Pak už byla republika," shrnula svoje nové znalosti dvanáctiletá Anička.