Václav Dyntar, který patří mezi skalní účastníky berounských Hrnčířských trhů, spojil svou uměleckou tvorbu s tradicí štěchovické keramiky, z nichž jména jako Diaz nebo David jsou už známá i v našich končinách. Dyntar je zástupcem tradičního pálení v peci na dřevo a respektuje materiál ze kterého tvoří. "Byl jednou jeden strom …tu je tůje.....," je název jednoho z děl, které v berounské galerii můžete spatřit a reprezentuje vše, o čem tu byla řeč. Vidět tak dále můžete např. i zlaté tele, skicu vytvořenou speciálně pro tuto výstavu. Jinak jeho díla byla ke spatření v Praze, Českém Krumlově, polské Boleslawieci, německém Pasově,Frankfurtu nebo Zweittlu.

Vernisáž nesoucí se ve znamení třetích narozenin Muzea berounské keramiky zahájila její kurátorka Jolana Izbická : Chtěla bych popřát muzeu i slovy Václava Dyntara, který mi při našem rozhovoru na otázku, co on by mu přál, on řekl: Ať to má i nadále ducha a ať se tam nadále každý cítí jako doma, a za to já mu moc děkuji. A děkuji též Kristýně Škorpilové, vedoucí muzea Heleně Klicperové a naší lektorce Ivaně Kapounové. "

Hudební doprovod vernisáže se nesl ve znamení francouzské lidové písně a chansonu v podání: Jesicca May - heligonka a Petr Novák - akordeon. Jesicca May pocházející z kanadského Ontaria, žije již dvacet let v Čechách a zde se předvedla i jako zpěvačka se silným projevem, kterým dokáže posluchače zaujmout.
Výstava Ze ze Mě v Muzeu Berounské keramiky potrvá až do 29. dubna 2018, Út. - Ne 10.00 - 17.00