Výstava návštěvníky seznamuje s tím, jak byla Masarykova osobnost vnímána, interpretována a dezinterpretována především v období nacismu a komunismu.

Výstavu zahájila a odborným slovem doprovodila Magdalena Elznicová Mikesková, ředitelka Muzea T. G. Masaryka Rakovník, které výstavu zapůjčilo.

„Od té doby, co spravujeme Muzeum T. G. Masaryka v Lánech, tak se setkáváme s mnoha pověstmi, které se váží k jeho osobě a které ho provázejí už od prezidentské doby a trvají až do dneška. Po roce 1989 je možné Masaryka uctívat, přednášet o něm, dělat výstavy a jít i dále do hloubky a zjišťovat různá fakta, která dřív ani zjištěna být nemohla. Nachází se zde však jiný aspekt, a tím jsou sociální sítě, a tam může psát anonymně kdokoliv cokoliv. Takže tím vznikají další mýty a ty staré se znovu opakují i v horších a hrubších podobách…“ řekla Magdalena Elznicová Mikesková.

Výstava v Muzeu Českého krasu potrvá do 11. listopadu 2018. Otevírací doba: út – so 9.00 – 12.00, 12.45 – 17.00, ne a svátky 10.00 – 12.00, 12.45 – 17.00 hodin.