Jedním ze spokojených příchozích byl pan Richard z Prahy. „Už jsem si pár knih vybral. Zajímala mne dobrodružná tématika a sci-fi, ale odnáším si matematiku. Je zde výběr ze všech možných žánrů," konstatoval muž, který do berounské knihovny zavítal se svým kamarádem.

Páteční a sobotní bazar přilákal návštěvníky každého věku. „Vybíráme knížky pro děti. Na ty pro dospělé jsem se ještě nestihla podívat," sdělila maminka Pavla, která přišla se čtyřletou dcerkou Pavlínkou a osmiměsíční Lucinkou.

Ředitelka berounské městské knihovny Hana Ludvíková prozradila, že knižní bazar se koná již potřetí. „Inspirovali nás k tomu k tomu lidé, kteří čas od času projevili zájem nějaké knihy věnovat. Vzhledem k tomu, že knižní fond máme poměrně rozsáhlý a dobře zastoupený, napadla nás myšlenka knižního bazaru," vysvětlila Hana Ludvíková.

Doprovodný program
Zástupci berounské knihovny chtěli navíc pomoci dobročinným spolkům, které ve městě působí. „Na pořádání prvního ročníku akce jsme se domluvili s Dobromyslí. Druhý bazar jsme pořádali s farní charitou," sdělila ředitelka knihovny s tím, že v letošním roce se opět opakuje spolupráce s organizací Dobromysl.
Spolky se na knižním bazaru podílejí například doprovodným programem. V pátek a v sobotu si tak mohli ti nejmenší návštěvu knihovny zpestřit tím, že si něco zajímavého vyrobili ve výtvarné dílně.

Výtěžek z bazaru míří vždy za dobročinnou organizací, která se na akci podílí. Zástupci Dobromysli návštěvníkům kromě dílny nabídli i stánek, ve kterém si mohli zakoupit mýdla, svíčky, keramiku či rámečky. „Nabízíme výrobky, které vyrobili klienti Dobromysli," konstatovala Hana Neumannová.