A poprvé se na veřejnosti objevila právě v sobotu, během návštěvy krále Přemysla Otakara II., který se osobně účastnil i slavnostního křtu knihy.

Kniha s podtitulem Deset zastavení na procházce královským městem obsahuje snímky berounských fotografů známých i méně známých zákoutí města, které textem doplnil Jan Velíšek. „My, Berouňáci máme své město pochopitelně rádi. A měli bychom radost, kdyby je měli rádi i ti, kteří se sem zrovna přistěhovali, a také všichni hosté, ať už jsou důvody jejich návštěvy ekonomické, turistické, nebo jde o pouhou náhodu. Takže, máte-li chuť a čas, obujte si pomyslné poutnické střevíce a nechte se obrazem i slovem provést dnešním Berounem, a trochu také jeho historií," píše ve svém úvodním slovu autor textu.

O fotografie v této nové publikaci se postarali Zdeněk Zůna, Vladimír Kasl a Jiří Semrád.

„. Kniha bude v prodeji za 249 korun nejen v infocentru, ale také v dalších knihkupectvích," dodal místostarosta Berouna Ivan Kůs.
Další knihu k výročí, na jejíž vydání přispělo město Beroun částkou 100 tisíc korun, chystá Muzeum Českého krasu. Kniha s názvem Beroun očima našich předků autora Miloše Garkische má být pokřtěna v září.