Po jejich vystoupení nám krátký rozhovor poskytl zpěvák Jan Slepička, který navštěvuje jinak příbramské Gymnázium pod Svatou Horou. Rocksana, jejíž členové převážně pocházejí ze Zaječova na Berounsku, hraje ve složení Jan Slepička – zpěv, kytara, Petr Komínek – zpěv, basová kytara, Luboš Cipra – zpěv, kytara a nejmladším členem je jedenáctiletý Adam Kasík, který hraje na bicí. Letos v dubnu dělali v Písku předskokany kapele Chinaski.

Zpěvák kapely Jan Slepička.Co bys nám prozradil o kapele?
Pocházíme ze Zaječova, což je kousek od Hořovic. S Příbramí jsme spojení tím, že sem chodím do školy. Hrajeme od roku 2015, naším nejmladším členem je jedenáctiletý bubeník Adam. Letos jsme hráli i na festivalu Votvírák, takže se dá říct, že se nám daří.

Proč se jmenujete právě Rocksana?
Napadlo nás to před prvním koncertem, kdy jsme ještě neměli název, tak nás napadlo udělat spojení ženského jména a rock’n’rollu. Obsahuje vlastně dvě věci, co máme rádi.

Hrajete pouze převzaté písně, nebo máte i nějaký svůj repertoár?
Začínali jsme na převzatých písničkách, ale v současné době se snažíme hrát hlavně svoji tvorbu. Naše písničky jsou o všem možném, co se zrovna děje v životě, a snažíme se, aby se to lidem líbilo.

Jaké plány máte pro nejbližší budoucnost?
Na podzim pojedeme společně s kapelou Harlej jejich Možná Tour 2018. Také jsme vydali začátkem letošního roku svoje první CD s názvem Poprvý, které obsahuje dvanáct písniček a jeho křest se konal v kulturním domě v Hořovicích. Takže se budeme snažit hrát na koncertech písničky z tohohle alba a jinak další informace najdou fanoušci na našem Facebooku a našich webových stránkách.