Obecní slavnost, která se v Hudlicích stala již letitou tradicí, bude zahájena u rodného domku Josefa Jungmana v 15 hodin.

Součástí zahájení oslav bude vystoupení žáků mateřské a základní školy. Potom si mohou zájemci  v doprovodu průvodce prohlédnout  Jungmannův rodný dům. Pro ty nejmenší se v památníku slavného rodáka uskuteční loutkové představení divadýlka Kuba z Plzně Není drak jako drak.

Hlavní program celých oslav bude probíhat od 16. 30 hodin na místním kluzišti. V jeho rámci vystoupí několik dětských zpěváků, skupina Artscenie pobaví návštěvníky slavnosti mušketýrským divadlem, středověkým turnajem a orientální taneční a ohnivou show.

Závěr zábavného programu je naplánován na půl jedenáctou v noci, kdy odborná firma odpálí ohňostroj. Po něm ale slavnosti nekončí, budou dále pokračovat taneční zábavou skupiny Boss Bend, která bude k tanci a poslechu hrát už od 19 hodin.

Součástí akce je doprovodný program. Zájemci si mohou prohlédnout výstavu Sběratelská vášeň, a to v obřadní síni místní mateřské školy.