„Dnes jsme zavítali sem na Statek Merlin při příležitosti jeho letošního otevření a návštěvníkům předvedeme letové ukázky jednotlivých druhů dravců, které tu s námi dnes jsou,“ přiblížil před zahájením představení Petr Kolomazník.

„Během populárně naučného programu, který bude trvat asi hodinu, se přítomní dozvědí zajímavé informace o životě dravců žijících nejen u nás, ale i v zahraničí,“ dodal s tím, že cílem je nejen dětem, ale i dospělým skrze osobní zkušenost přiblížit život dravců a tím tak podpořit důležitost ochrany přírody.

Návštěvníci včetně dětí dostali příležitost si sokolnictví vyzkoušet i naživo, kdy měli možnost dravce nalákat na rukavici, v které drželi „kořist“ ve formě oblíbené pochoutky ptáků.

Pražský spolek Penthea se prezentacím letových ukázek dravců a sov věnuje už více než 20 let a v blízkosti zvířat se pohybují už 50 let. Mezi další jejich činnosti patří i provoz záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Jejich hlavní náplní jsou nicméně programy pro školy a domovy pro seniory. Činnost musel spolek kvůli pandemii na téměř celý rok přerušit.