Nela Havlíčková má v Muzeu berounské keramiky první samostatnou výstavu. Ta představuje nejen pohled na autorčinu současnou tvorbu, ale i ohlédnutí lehce zpět na diplomovou práci, ve které se zaměřila na vzájemný vztah papíru a porcelánu. Výstava je otevřená až do 7. ledna.


Nela Havlíčková se porcelánu začala věnovat na Střední keramické škole v Karlových Varech potom pokračovala studiem v Ústí nad Labem. Studium dokončila v Německu.


Muzeum berounské keramiky vzniklo v roce 2015. Multifunkční prostor nabízí nejen stálé expozice věnované unikátní renesanční berounské keramice a historii hrnčířství, ale slouží také k pořádání krátkodobých a prodejních výstav, přednášek, komorních koncertů a podobně. Součástí muzea je funkční keramická dílna s hrnčířským kruhem a pecí, kde si mohou zájemci nezávazně vyzkoušet práci s keramickou hlínou během otevřených dílen, nebo se přihlásit do dlouhodobých kurzů či jednodenních workshopů vedených zkušenými hrnčíři. Tvůrčí vyžití zde najdou děti i dospělí.