Beroun – Berounská ZUŠ Václava Talicha, která si ve školním roce 2014/2015 připomene již 75. výročí své činnosti a 15. výročí od doplnění názvu školy jménem Václava Talicha, zakládá nový reprezentativní orchestr. „První zahajovací schůzka se uskuteční v úterý od 18 hodin v sále ZUŠ V.Talicha,“ uvádí představitelé Základní umělecké školy.

Dlouholetý ředitel této školy, profesionální houslista Jiří Šimáček, se domluvil se současným vedením školy a s vedením města Beroun na založení representativního orchestru, který dostal jméno Podstatný orchestr žáků a přátel školy. Pojmenován byl na počest berounského mlynáře Martina Podstatného, který celé své nemalé jmění odkázal ve své závěti roku 1820 na zřízení hudební školy v Berouně. Iniciátoři se obracejí s touto aktuální zajímavou novinkou nejenom na všechny bývalé absolventy této školy, ale hlavně na všechny dospělé nadšené muzikanty – hráče na klasické hudební nástroje /housle, violu, violoncello, kontrabas, příčné flétny, klarinety, hoboj, lesní roh, trubku, trombo, atd…/, kteří mají chuť hrát společně v kolektivu stejných nadšenců hudbu od Bacha po Vlacha.

Takto rozšířený orchestr se bude scházet od září 2014 každé úterý v podvečer (18.00 – 19.45 hod.), občas i v sobotu dopoledne, přímo v sále ZUŠ V.Talicha a již nyní plánuje mnohá zajímavá vystoupení pro veřejnost.

Zájemci se mohou hlásit u dirigenta Jiřího Šimáčka hud.a.c.houslisty@seznam.cznebo telefon 723 42 17 48. Zároveň můžete přijít na úterní první zahajovací schůzku v 18 hodin do sálu ZUŠ Václava Talicha, kde se dozvíte vše důležité.