Berounské letní kino letos oslavuje 40. výročí svého vzniku. Město Beroun při této příležitosti připravil velkolepé oslavy, které vypuknou již v pátek 28. srpna. V tento den ve 20 hodin se můžete těšit na původní muzikál Noc na Karlštejně s Vladimírem Čechem, Janem Rosákem a Pavlem Vítkem v hlavních rolích. Areál letního kina bude otevřen již od 19 hodin, kdy bude hrát skupina Třehusk.

Sobotní večer pak bude od 19:00 věnován vzpomínkám na začátky letního kina a moderátor Petr Král pozve na pódium i zajímavé hosty, to vše za doprovodu hudby z konce šedesátých let. Večer pak zakončí promítání filmu Doba ledová III: Úsvit dinosaurů. Neděle bude patřit rodinám s dětmi. Od 10.30 hodin vystoupí se svým novým programem Michal Nesvadba a od 12 hodin naváže tříhodinový zábavný program s pohádkovými postavami nazvaný Hrátky - filmové pohádky v režii berounského Domu dětí a mládeže.

Město Beroun společně s Berounským deníkem, který je mediálním partnerem celých oslav, připravilo čtenářskou soutěž. tačí sledovat tištěné vydání Berounského deníku, a to od pondělí 24. do pátku 28. srpna a správně pak odpovědět na soutěžní otázku.